PŘEDNÁŠKA

ZÁVISLOST V RODINĚ (rodič x dítě, dítě x rodič)

Jak se to stalo?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jste srdečně zváni na přednášku, ve které vám nabídnu svůj osobní příběh. Podělím se o své zkušenosti a znalosti. Sama jsem i v hluboké dospělosti byla závislá na svých rodičích . Během psychoterapeutického výcviku jsem postupně začala objevovat, co to závislostní chování je, proč se mi to děje a co musím udělat, abych byla více sama za sebe... abych oddělila "moje" a "jejich". Abych se přestala bát říkat, co si skutečně myslím. Abych dovolila svým dětem, co nejvíce být sami sebou a nesytila si skrze ně svoji vlastní nenasycenost. Abych si ustála, že je v pořádku chybovat a že jako rodič nejsem a nebudu dokonalá.

Předám vám informace, jak odhalit nezdravou závislost mezi rodiči a dětmi, jak tomu můžeme v roli rodiče předcházet.  Jak se sebou pracovat, abychom žili v ne-závislých vztazích, ve kterých se všem stranám lépe dýchá a žije!

Na co se můžete těšit?

- Můj příběh - prošlapaná cesta od závislosti k ne-závislosti na mých rodičích (Proč jsem byla silně závislá. Jaký to mělo vliv na můj život. Co jsem musela změnit ve svých vztazích směrem k rodičům, k sobě).

- Vývoj dítěte z pohledu závislosti - kdy a jak dítě podpořit k ne-závislé cestě a "nepřekážet" jim?

- Jak poznám, že vytvářím závislostní vztah rodič x dítě? Varovné signály.

- Jak poznám, že jsem v dospělém věku stále závislý/á na rodičích (jednom z rodičů)?

- Jak pracovat se sebou, když cítím, že je na mě dítě nezdravě závislé a já na něm?


Prostor pro vaše dotazy - co vás k tématu závislost rodič x dítě zajímá?


KDY: 23.1.2018

KDE: Slaný, Kavárna V Ráji

ČAS: 17:30 - 20:00

CENA: 200 Kč

POČET MÍST OMEZEN. NUTNÁ REZERVACE

Po ukončení je možné ještě posedět při neformálním povídání :)


Jsem nezávislý lektor a kouč. Pracuji jako terapeut s lidmi závislými na návykových látkách. Hlavními tématy, kterým se věnuji jsou závislostní vztahy a vztahy jako takové. Společně s klienty hledám příčiny, proč se jim v životě nedaří tak, jak by si přáli. Společně objevujeme opravdovost vztahů, které žijí a hledáme cestu ke změně.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.

Závislostní vztahy 22.11.2017, kavárna PROSTOR, Slaný